S námi jen bezpečně v OC Forum v Liberci

Pá 17. 04. 2015

Tým silniční bezpečnosti dnes připravil dopravně preventivní akci s názvem S NÁMI JEN BEZPEČNĚ v obchodním centru FORUM v Liberci a přilehlých prostorách.

Dopoledne patřilo především stovkám dětí z libereckých základních škol. Nejen oni se mohli od zkušených odborníků dozvědět, jak vybrat správnou autosedačku či cyklistickou přilbu, nebo jak se může chodec za tmy náležitě zviditelnit pro řidiče motorových vozidel.

Pozvání na akci přijaly i jednotlivé složky Integrovaného záchranného systému - Policie ČR, Zdravotnická záchranná služba a Hasičský záchranný sbor. Každý se tak mohl dozvědět mnoho zajímavostí o činnosti záchranářů či policistů. A navíc přítomní instruktoři Českého červeného kříže vysvětlili a názorně předvedli, jak si počínat v případě, když je někdo v našem okolí ohrožen na životě.

Zdaleka nešlo jen o předávání znalostí a dovedností. Součástí programu byla i „bike trial show“ trojnásobného mistra světa Martina Šimůnka, který akci také moderoval. Pro rodiče a jejich děti byli připraveny zajímavé hry s tématikou bezpečnosti silničního provozu. Soutěžilo se o doplňky s reflexními prvky.

Díky patří také společnosti Autotrend Liberec za poskytnutí prezentačního vozu, kde se demonstrovalo bezpečné poutání a dopravci Busline za prezentaci bezpečného autobusu.

Fotogalerie zde.


nahoru