Zaostřeno na ženy: speciální kurz bezpečné jízdy


Liberecký kraj spolu s Týmem silniční bezpečnosti a BESIP přichystal i v tomto roce na Autodromu v Sosnové u České Lípy 2 speciální kurzy bezpečné jízdy určené ženám. Již v loňském roce byl o tento kurz veliký zájem.

Kurz je určen pro 40 žen, aby zachoval v co nejvyšší míře individuální přístup. „Dlouhodobě se věnujeme dopravní výchově, mladým a začínajícím řidičům a motocyklistům. V loňském roce byl o tento kurz velký zájem, proto jsme se rozhodli uspořádat letos takové kurzy dva,“ říká Jan Sviták, statutární náměstek hejtmana Libereckého kraje odpovědný za resort dopravy.


Účastnice kurzu se po seznámení s teorií bezpečné jízdy zaměří na praktický nácvik chování zejména v krizových situacích. Nacvičí si nejen správné techniky průjezdu zatáčkou, brzdění a řazení před zatáčkou. Účastnice kurzu si také vyzkouší jízdu na smykových plochách simulujících zimní provoz.


Ženám je určen další speciální program, například praktická přednáška zaměřená na bezpečné cestování s dětmi. Účastnice se seznámí s typy dětských autosedaček. „Kurz není limitován věkem. Pro některé ženy bude tato problematika aktuální, jiné to teprve čeká a některé budou vzpomínat, jaké to bylo, když měly děti malé. I babičky by však měly mít přehled, jak děti bezpečně přepravovat v souladu s aktuálními studiemi a trendy,“ říká Markéta Novotná, za krajské pracoviště MD BESIP Libereckého kraje.


Součástí programu bude workshop, který se věnuje obecným informacím dopravní nehodovosti v České republice nebo i praktickým ukázkám nejčastějších příčin dopravních nehod. „Aktivitami v našem workshopu poukazujeme např. na různá nebezpečí spojená s nepozorností při řízení. Řízenou diskusí rozebíráme problematiku používání mobilního telefonu, únavy, vlivu léků a alkoholu, ale i jiné kognitivní zátěže,“ uvádí Jan Polák z Týmu silniční bezpečnosti.


Kurz bude pro účastnice bezplatný. Financuje ho Liberecký kraj, Ministerstvo dopravy – BESIP a Bezpečně na silnicích o.p.s.

Registrace na kurz ZDE.

Celá zpráva ke stžení v DOC a PDF.
 nahoru