Zimní dovolená za volantem – RAKOUSKO

V Rakousku je vhodné mít sněhové řetězy vždy s sebou. Pozor si dejte i na bezpečnostní kamery namontované v autě.


 

Rychlostní limity (pro osobní automobily):
V obci: 50 km/h Mimo obec: 100 km/h Na dálnici: 130 km/h

V Rakousku je používání zimních pneumatik povinné od 1. listopadu do 15. dubna v případě, že to povětrnostní podmínky vyžadují. Nezapomeňte na sněhové řetězy. Na některých silnicích může být jejich použití nařízeno dopravní značkou, kterou se vyplatí respektovat. V opačném případě hrozí pokuta až 5 000 eur. Pokud hustě sněží, vyžadují policisté sněhové řetězy přímo na příjezdových cestách do mnoha horských středisek, kam stoupají strmé horské silnice.

Podobně jako v Německu je postihováno nedodržování potřebné vzdálenosti od vpředu jedoucího vozidla. Reflexní vesta pro řidiče je povinná, doporučuje se mít vesty i pro spolucestující, a to ve žluté, oranžové či červené barvě. Povinné jsou totiž pro všechny pasažéry, kteří musí v případě nehody, poruchy nebo mimořádné události vystoupit z vozu. Vesty proto mějte uloženy ve vozidle, a ne v kufru. Denní svícení je povinné pouze pro motocykly.

A na závěr ještě dvě důležité informace. Za nesprávně upevněná zavazadla uvnitř vozu (lyžařské boty atd.) hrozí pokuta až 500 €. Pozor si dejte i na bezpečnostní kamery namontované v autě. Ty vás mohou přijít velmi draho. V Rakousku totiž platí zákaz používání kamer a natáčení dění před autem. Kdo by riskoval pokutu až 10 000 €?

Aktuální dopravní informace naleznete na www.oeamtc.at

nahoru