Učitelé z Českolipska

Pá 03. 11. 2017

Příjemné odpoledne v kavárně U bílýho Černocha s dopravní výchovou

První seminář dopravní výchovy pro pedagogy v Libereckém kraji se konal ve čtvrtek 2. 11. 2017 v odpoledních hodinách v České Lípě. Seminář trval 4 hodiny, ve kterých se učitelé seznámili s ukotvením dopravní výchovy v Rámcovém vzdělávacím programu pro základní vzdělávání. Dále se zajímavostmi z legislativy silničního provozu a portály pro výuku dopravní výchovy. „Abychom nenechali učitele jen sedět, chceme po nich aktivní přístup. Sami učitelé pak přijdou na myšlenku, kde všude se dopravní výchova může objevit napříč vzdělávacími oblastmi,“ informuje Markéta Novotná, Metodik Týmu silniční bezpečnosti.

V České Lípě se zúčastnilo semináře devět pedagogů, kteří si odnesli materiály nově vzniklých pracovních listů a spoustu nových informací z oblasti silničního provozu. Strávili tak příjemné odpoledne na netradičním místě, a to v jazzovém klubu „U Bílýho černocha“. Ohlasy od pedagogů jsou přívětivé. „Konečně nějaké školení, které jsem v poslední době navštívila a je k něčemu,“ komentuje paní učitelka prvního stupně ze Žandova. „Z ohlasů, které máme k dispozici, víme, že semináře splňují očekávání a učitelé by rádi s námi více spolupracovali,“ říká na závěr Markéta Novotná.

V Libereckém kraji se uskuteční do konce tohoto roku ještě 2 semináře. Jeden z nich se bude konat v Jablonci nad Nisou ve čtvrtek 9. 11. 2017 v Kavárně Pokec. Semináře v roce 2017 uzavřou učitelé v Liberci 7. 12. 2017, a to v renovovaném prostoru Barrandoff kina Varšava. Stále je možnost se na tento seminář přihlásit.

Přihlašovat se můžete ZDE
 

Prohlédněte si fotogalerii z tohoto semináře.


nahoru