Tým se zúčastnil konference pro pedagogy mateřských škol Dopravní výchova s Bezpečnou školkou

St 22. 04. 2015

V polovině dubna byl zahájen nový ročník projektu Bezpečná školka společnosti Goodyear Dunlop Tires Czech, který se i letos bude prostřednictvím celoročních aktivit soustředit především na podporu výchovy dětí předškolního věku k bezpečnému pohybu v silničním provozu. Odpolední blok workshopů v podobě praktických ukázek výukových hodin pro děti v mateřských školách zabezpečil Tým silniční bezpečnosti.

Letošní osmý ročník projektu byl oficiálně zahájen dubnovou dopravně vzdělávací konferencí s názvem Dopravní výchova s Bezpečnou školkou. Celostátní konference se zúčastnili pedagogové mateřských škol, kteří jsou do projektu Bezpečná školka registrováni. Během dopoledního bloku se dozvěděli například podrobnosti o činnosti BESIPu, zjistili, jak reagovat na nepředvídatelné situace v dopravě, které mohou na silnici překvapit nejen děti, nebo jaký vliv má stres na pozornost dětí i dospělých.

Odpolední blok pak připravil Tým silniční bezpečnosti. Účastníci v rámci praktických workshopů získali náměty a inspiraci pro výuku dopravní výchovy hravou a nenásilnou formou přiměřenou věku dětí. Součástí jednoho z workshopů byly i praktické ukázky nového interaktivního výukového programu dopravní výchovy pro mateřské školy, který připravil BESIP.

V projektu Goodyear Bezpečná školka (blíže viz www.bezpecnaskolka.cz) je aktuálně zapojeno více než 1 300 českých a 900 slovenských mateřských škol. Za předchozích sedm ročníků získaly v rámci registrace tyto školky přes 57 000 reflexních vest pro děti i dospělé. Stejně jako v předchozích letech i letos pro ně bude zorganizována řada soutěží a dalších edukačních aktivit, jejichž primárním cílem je podpořit výuku dopravní výchovy už u dětí předškolního věku.


nahoru