Řidiči si přišli pro nové autolékárničky

Út 03. 02. 2015

„Vyměňte starou za novou“ je název aktivity, kterou v pátek 30. ledna uspořádal Záchranný tým Českého červeného kříže Liberec ve spolupráci s Týmem silniční bezpečnosti.

Při společné prezentaci, která proběhla v obchodním centru Forum Liberec, se zaměřili v první řadě na povinnost mít ve vozidle správně vybavenou lékárničku pro poskytnutí první pomoci. V roce 2010 vzbudila rozruch vyhláška, která upravovala na novo obsah autolékárničky. Po čtyřech letech je téma znovu aktuální, protože některým povinným položkám ve Vaší lékárničce, může končit platnost a je nutné je tak vyměnit.

Záchranný tým Českého červeného kříže a Tým silniční bezpečnosti využil příležitosti, aby řidiče poučil i o samotném správném poskytnutí první pomoci a dalších důležitých aktuálních věcech, jako je viditelnost, používání reflexních materiálů, správné poutání, nebo používání dětských autosedaček ve vozidle.

Prezentace se aktivně zúčastnilo přes 150 návštěvníků obchodního centra, kteří si prověřili své znalosti a dovednosti. Šanci získat zdarma novou auto lékárničku měl každý, kdo se nechal proškolit v první pomoci a bezpečném poutání ve vozidle, nebo se případně zaregistroval k bezpříspěvkovému dárcovství krve.

Fotogalerie zde nebo zde.nahoru