Den otevřených dveří sídla Libereckého kraje

Pá 26. 09. 2014

Stovky lidí zavítaly ve středu 24. září do sídla Libereckého kraje. Uskutečnil se zde již 11. ročník Dne otevřených dveří Krajského úřadu LK. Kromě složek IZS nechyběl ani Tým silniční bezpečnosti.

Širokou škálu vystoupení nabídl program na parkovišti a v přilehlém parku - mažoretky DDM Větrník, taneční škola A-STYL Liberec, gymnastický aerobik Sport Aerobik Liberec a brazilské bojové umění capoeira v podání souboru Vem Camará Capoeira. Mezi atrakcemi nechyběl oblíbený skákací nafukovací hrad. V parku se rovněž prezentovala krajská příspěvková organizace STŘEVLIK – středisko ekologické výchovy. Nemalou pozornost vzbudila možnost vyfotografovat se s maskoty FC Slovanu Liberec, Basketbalového klubu Kondoři a HC Bílých tygrů Liberec.

Ke zhlédnutí byla taktéž služební vozidla Integrovaného záchranného systému a Celní správy ČR. Ke zpestření náplně dne přispěl i Český červený kříž, Policie ČR, Tým silniční bezpečnosti a Vodní a potápěčská záchranná služba. Návštěvníky zaujala i Celní správa z Heřmanic, která předvedla výcvik služebních psů, vyhledávání drog, zbraní a pašovaných zvířat.nahoru