Známe vítěze krajského kola Dopravní soutěže mladých cyklistů

Čt 05. 06. 2014

Ve dnech 4. až 5. června se na Dětském dopravním hřišti v Liberci a následně v Autokempu Liberec v Pavlovicích, uskutečnilo krajské kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů.

Soutěž uspořádal Liberecký kraj společně s BESIP Ministerstva dopravy, Centrem služeb pro silniční dopravu s.p.o., Městskou policií Liberec a Českým červeným křížem Liberec. Tým silniční bezpečnosti pomáhal zajišťovat celou soutěž, stejně jako v předešlých letech.

Krajského kola se zúčastnilo celkem 64 dětí ve dvou věkových kategoriích. Jednotlivá soutěžní družstva byla tvořena vždy 2 dívkami a 2 chlapci. V I. kategorii soutěžili žáci 5. a 6. ročníků ZŠ a ve II. kategorii žáci 7. a 9. ročníků ZŠ. Děti absolvovali celkem 5 soutěžních disciplín (jízda podle pravidel na dětském dopravním hřišti, znalostní test z pravidel provozu na pozemních komunikacích, práce s mapou, jízda zručnosti a zdravověda). Výsledky družstev byly dány součtem trestných bodů jejich jednotlivých členů. Vítězná družstva budou reprezentovat Liberecký kraj v celorepublikovém finále, které se uskuteční ve dnech 17. - 19. června 2014 ve
Frenštátu pod Radhoštěm.
 
O nejlepšího mladého cyklistu v Libereckém kraji zápolilo celkem 12 škol.
 
Za okres Semily:
- ZŠ Lomnice nad Popelkou (2 družstva – I. a II. kategorie)
- ZŠ Košťálov (1 družstvo – I. kategorie)
- ZŠ Dr. F.L. Riegra, Semily (1 družstvo – II. kategorie)
 
Za okres Jablonec nad Nisou:
- ZŠ Mšeno, Jablonec nad Nisou (1 družstvo – I. kategorie)
- ZŠ Kokonín (2 družstva – I. a II. kategorie)
-ZŠ a MŠ Rychnov u Jablonce nad Nisou (1 družstvo – II. kategorie)
 
Za okres Liberec:
- ZŠ Česká z Liberce (2 družstva – I. a II. kategorie)
- ZŠ TGM, Hrádek nad Nisou (1 družstvo – I. kategorie)
- ZŠ Dobiášova z Liberce (1 družstvo – II. kategorie)
 
Za okres Česká Lípa:
- ZŠ Šluknovská, Česká Lípa (1 družstvo – I. kategorie)
- ZŠ Partyzánská z České Lípy (2 družstva – I. a II. kategorie)
- ZŠ Školní, Česká Lípa (1 družstvo – II. kategorie)
 
V letošním roce v soutěži opět dominovala ZŠ Lomnice nad Popelkou. Její žáci se umístili na prvním místě v I. a II. kategorii družstev. V soutěži jednotlivců pak žáci Lomnické školy ovládli s velkým náskokem také první místa. Kompletní výsledkovou listinu naleznete zde.
 
Cílem dopravní soutěže mladých cyklistů je přispívat ke zvýšení efektivity dopravně výchovného působení ve školách, správnému a bezpečnému chování dětí v silničním provozu a ke snižování dopravní nehodovosti, prohloubit a ověřit znalosti a dovednosti žáků v uplatňování pravidel silničního provozu pro cyklisty, v technice jízdy na kole a v dalších dovednostech nezbytných k bezpečné jízdě na kole, podněcovat a zvyšovat zájem žáků o bezpečnou dopravu a o dopravní výchovu.

Fotogalerie zde.



nahoru