Dny bezpečnosti v OC Olympia Mladá Boleslav

Po 09. 09. 2013

Se začátkem školního roku je třeba počítat se zvýšeným pohybem dětí v dopravě, které právě nastupují do škol. Pro některé z nich to jsou první cesty do školy vůbec, a tak je našim společným cílem je připravit a naučit co nejbezpečnějšímu pohybu v dopravním prostředí.

Během prvního víkendu od začátku školní docházky v tomto roce (7.9. a 8.9.), tak proběhly Dny bezpečnosti v OC Olympii v Mladé Boleslavi, kterých se zúčastnilo něco málo přes 700 návštěvníků OC. Tým Bezpečně na silnicích o.p.s. pro příchozí připravil pestrý výukový program s dopravně-bezpečnostní tématikou. Pro návštěvníky tak byla připravena témata chodce, cyklisty, viditelnosti, pasažéra v autě, nebo například téma dětských zádržných systémů. Každému tématu bylo věnováno jedno stanoviště, které si děti mohly obejít se soutěžní kartičkou. Za vyplnění soutěžní kartičky byly děti a dospělí odměněni reflexními pásky, nebo reflexními vestami.


Oběma dny všechny přítomné doprovázela moderátorská dvojice Martin Šimůnek (několikanásobný mistr světa v biketrialu) a Jan Sladký (vítěz českého poháru 2011 v biketrialu), která zároveň během víkendu předvedla své umění a čtyřikrát uvedli biketrialovou shou, společně s mladým talentem „jednokolkařem“ Dominikem Budským.


Dnů bezpečnosti se účastnili i záchranné složky, které představili své technické vybavení při zásazích v terénu. Při statických ukázkách techniky tak návštěvníci mohli vidět HZS Podlázky, ZZS Středočeského kraje, kde si zároveň mohl každý návštěvník nechat změřit EKG, dále pak statickou ukázku techniky PČR Mladá Boleslav a ukázku vozu Passat, v neposlední řadě pak také techniku záchranného týmu ČČK z Liberce a Mladé Boleslavy, kde si nejen mohli návštěvníci vyzkoušet základy první pomoci, ale i nechat namaskovat fiktivní zranění.


Během nedělního odpoledne měli návštěvníci dokonce možnost shlédnout postup záchranných složek při simulované dopravní nehodě před OC Olympia.


 nahoru