Projekt "Na kole jen s přilbou" se přidal k celoevropské kampani Evropské komise za UDRŽITELNOU MĚSTSKOU MOBILITU

St 03. 07. 2013

DO THE RIGHT MIX - to je název kampaňe Evropské komise za udržitelnou městskou mobilitu, která byla zahájena v červenci 2012.

Jedná se o tříletou iniciativu s cílem podpořit udržitelnou městskou mobilitu ve 27 členských státech Evropské unie plus Norsko, Island, Lichtenštejnsko a Chorvatsko.

Kampaň je řízena generálním ředitelstvím pro mobilitu a dopravu a financována prostřednictvím programu Inteligentní energie pro Evropu - EU program podpory netechnických opatření v oblasti energetické účinnosti a obnovitelných zdrojů energie.

Hlavním cílem této kampaně je propagovat výhody kombinace různých druhů dopravy. Kampaň nese slogan "Do The Right Mix" - "Namíchej si ten správný mix", a má za cíl upozornit a propagovat skutečnost, že pomocí a kombinací různých způsobů dopravy mohou lidé zlepšit své zdraví a životní prostředí a zároveň i ušetřit. Cílovou skupinou jsou účastníci kampaně a všichni, pro něž je toto téma novinkou. Účastníci jsou vybaveni zázemím a podporou pro představení svých činností a pro zlepšení spolupráce mezi sebou navzájem a se zbytkem světa.

Více o kampani a registrovaných projektech na http://dotherightmix.eu/

 

 

 nahoru