O víkendu jsme jezdili v Jeseníkách - příští víkend míříme do Jizerských hor

Po 01. 07. 2013

Od pátku 28. června do neděle 30. června se naše cyklo-hlídky v rámci projektu "Na kole jen s přilbou" pohybovaly v okolí Červenohorského sedla v Jeseníkách.

Společně s členem Horské služby jsme opět přímo v terénu s cyklisty komunikovali témata cyklistická přilba, viditelnost a reflexní materiály a zásady bezpečného pohybu na horách. Každý, kdo si udělal čas a popovídal si s našemi cyklo-hlídkami, si odnesl cyklo-mapu Orlických hor a Jeseníků a reflexní předmět. 

V sobotu 29.6.2013 se náš tým vydal s projektem "Na kole jen s přilbou" opět do Beskyd. V rámci závodu Adrenalin Cup v Ostravici Tým Bezpečně na silnicích společně s partnery projektu Horskou službou ČR a MD BESIP prezentovali správné použití cyklistické přilby, viditelnost, povinná a doporučená výbava kola, zásady první pomoci a bezpečný pohyb na horách. Nechyběla ani hra s cyklo tématikou pro děti a soutěž o cyklo-přilby. Jako dárek návštěvníci našeho stánku obdrželi reflexní předměty a cyklo-mapu oblasti Beskydy.

V neděli 30. června jsme i přes nepřízeň počasí prezentovali projekt "Na kole jen s přilbou" na závodě Enduro Race v Koutech nad Desnou v Jeseníkách. Návštěvníci si s naším týmem mohli popovídat o cyklo přilbách a jejich správném použití, o funkčnosti a efektivitě reflexních materiálů, vyzkoušet si s členem Horské služby poskytnutí první pomoci, zkontrolovat si povinnou výbavu na svém kole a zasoutěžit si o cyklo přilbu. Pro děti byla také připravena PC hra Škoda hrou s tématikou cyklisty. I zde si mohli zájemci zasoutěžit o cyklo přilbu a odnést si cyklo-mapu oblasti a reflexní předměty.

Více informací o projektu a příštích akcích na www.nakolejensprilbou.cz

 

Příští víkend vyrážíme do Jizerských hor.

Kdy nás můžete potkat?

den datum od do
pátek 5.7.2013 12:00 hod. 17:00 hod.
sobota 6.7.2013 9:00 hod.
13:00 hod.
12:00 hod.
17:00 hod.
neděle 8.7.2013 10:00 hod. 14:00 hod.

 Chcete zjistit kde se hlídky právě nacházejí? - volejte nebo pište sms na 776 819 068

 

 

 

 

 Fotogalerie z akcí naleznete také na Facebook stránce: www.facebook.com/bezpecnenasilnicichvlibereckemkrajinahoru