Co má společného Ježek s dopravní výchovou?

Čt 20. 12. 2012

Dne 4. prosince vylosoval předseda správní rady Nadace BESIP a náměstek ministra dopravy pan Bc. Miroslav Drobný dvě školy, které od Nadace BESIP získaly mikulášskou nadílku v podobě Dne s dopravní výchovou!

17. prosince jsme navštívili Základní školu Rakovského 3136/1 v Praze 4 - Modřanech
18. prosince jsme navštívili Základní a mateřskou školu U Parkánu 17 v Praze 8 - Ďáblicích

Paní učitelka Miroslava Mourková ze ZŠ Rakovského v Praze Modřanech nám zaslala následující poděkování, které zároveň i umístila na internetové stránky školy www.zsrakovskeho.czMistr světa v cyklistice a zlatý olympijský medailista, paralympionik Jiří Ježek hostem v ZŠ Rakovského.

Dne 17. 12. 2012 se na naší škole uskutečnil Den s dopravní výchovou. Byla to velkolepá akce, která byla zajímavá už tím, že jsme ji vyhráli jakožto mikulášskou nadílku od nadace BESIP. Celou akci osobně zaštítila paní Horáková z ministerstva vnitra, která pozvala i úžasného sportovce a hlavně člověka, pana Jiřího Ježka.
Již od osmi hodin začal velmi zajímavý program pro 120 dětí z 1. stupně a skončil v půl dvanácté. Děti byly rozděleny do skupin a každé skupině byl předveden jiný program, který během dopoledne prostřídaly všechny děti. Celou akci vedl tým profesionálů z Liberce, kteří jsou považováni za nejlepší v republice.
Děti se seznámily s bezpečnosti na silnici, podrobně se dozvěděly, jak se má chovat chodec, cyklista, co je to první pomoc a jak ji praktikovat v praxi. Vše si názorně ukázaly a vyzkoušely. Děti byly velmi nadšené a
školící lektoři je chválili, jak jsou zvídavé, pohotové a kolik toho už znají na rozdíl od jiných škol po republice./děti si takto vlastně ověřily vědomosti, které získávají během vyučování/.
Bonus tohoto dopoledne byl Jiří Ježek, který děti velmi zaujal svým osobním příběhem. Nechal je mírně nahlédnout do svého soukromí. Ukázal jim, že i když si člověk myslí,že už je vše ztraceno, nemusí to tak být a záleží jen na něm samotném, jak se s danou situací vypořádá. Bylo to opravdu příjemné a obohacující setkání.
Celé dopoledne uběhlo tak rychle, díky kvalitnímu programu, že jsme si ani neuvědomili, že už je konec. Děti prožily zajímavé předvánoční dopoledne, za které patří velký dík nadaci BESIP.

Miroslava Mourková
třídní učitelkanahoru