Jste připraveni na zimu? Tým silniční bezpečnosti poradí

Čt 25. 10. 2012

Tým silniční bezpečnosti Libereckého kraje připravil v prostorách obchodního centra Nisa prezentaci "Zimní výbava - Jste připraveni?". Cílem je seznámit návštěvníky s povinnostmi řidiče danými v zákoně o provozu na pozemních komunikacích a poskytnout praktické rady, jak přežít zimní provoz bez úhony.

V loňském roce přibyla v zákoně o silničním provozu důležitá povinnost použít na vozidle zimní pneumatiky za určitých podmínek v období od 1. listopadu do konce března. Tým silniční bezpečnosti se v rámci svých prezentací v obchodním centru Nisa zaměří nejen na připomenutí této důležité povinnosti, ale také na praktické rady související se zimním provozem. Málo kdo se orientuje v tom, jaké pneumatiky je nejlepší použít a jaká platí nepsaná pravidla odpovědného řidiče v souvislosti se zimní výbavou. Začátkem listopadu, jak naznačují zkušenosti z loňského roku, ještě řada řidičů na zimní pneumatiky vůbec nemyslí a odvolává se příznivé počasí. Tímto chceme s Týmem silniční bezpečnosti váhající řidiče popohnat a zároveň informovat o skutečnostech, kolem kterých panuje řada mýtů a omylů,“ říká k akci Martin Sepp, náměstek hejtmana pro dopravu.

Prezentace na téma zimní výbava se budou konat vždy v pátek a v sobotu ve dnech 2 a 3. listopadu 2012 a v následujícím týdnu 9. a 10. listopadu 2012 v obchodním centru Nisa. S vyškolenými členy Týmu silniční bezpečnosti se mohou zájemci přijít poradit v pátek od 16:00 do 20:00, v sobotu pak vždy od 13:00 do 19:00 hod.

Do programu bude zahrnuta také "škola poutání", tedy demonstrace správné pozice řidiče za volantem a k tomu navazující fungování zádržných a dalších podpůrných bezpečnostních systémů ve vozidle. Stačí totiž pár jednoduchých kroků k tomu, aby vše ve vozidle v případě nehody zafungovalo tak jak má a řidič a jeho posádka zůstali maximálně ochráněni a byl tak plně využit potenciál všech bezpečnostní systémů, které mají za úkol následky dopravní nehody zmírnit.

Mgr. Jiří Langer
Odborný zaměstnanec pro komunikaci
oddělení tiskové a vnějších vztahů
Odbor kancelář hejtmana
Krajský úřad Libereckého kraje

 

Číslo silnice Úsek (místopis) Okres Silniční
správní
úřad
II/294 Rokytnice - Rezek - Vítkovice Semily Jilemnice
II/286 Vítkovice - Dolní Mísečky - Horní Mísečky Semily Jilemnice
III/28620 Jestřabí v Krkonoších - Rezek Semily Jilemnice
III/28624, 28626 Dolní Štěpanice - Benecko - Mrklov Semily Jilemnice
III/0143 Buřany - Františkov Semily Jilemnice
III/29019 H. Polubný - Jizerka Jablonec n. N. Tanvald
III/29022 J. Důl - Hrabětice Jablonec n. N. Tanvald
III/2904 Mníšek - Raspenava Liberec Liberec
II/290 Bílý Potok - Smědava Liberec Liberec

 nahoru