V neděli byla ukončena letošní série kurzů pro motocyklisty pod názvem Učme se přežít!

Po 03. 09. 2012

Ministerstvo dopravy - oddělení BESIP navázalo na realizaci kurzů v Libereckém kraji a v neděli 2. září uspořádalo dodatečný celkově 13. kurz bezpečné jízdy na motocyklu na autodromu v Sosnové u České Lípy.

 
Návštěvnost kurzu byla téměř stoprocentní, ze sedmdesáti registrovaných účastníků v neděli ráno na autodrom v Sosnové dorazilo 69 motocyklistů. Kurzem Učme se přežít! tak prošlo od jeho zahájení v roce 2010 celkem 719 motocyklistů.
 
Oddělení BESIP Ministerstva dopravy, které projekt Učme se přežít! od počátku jeho existence podporuje svou záštitou, se rozhodlo do projektu vstoupit a uspořádat za své prostředky letošní sedmý termín.
 
Program kurzu zůstal při tom nezměněn. Jediná změna oproti kurzům pořádaných Libereckým krajem spočívala v možnosti účasti motocyklistů nejen z Libereckého kraje ale také z celé republiky. Tuto možnost motocyklisté využili a na autodrom v Sosnové se sjeli ze všech koutů Čech a Moravy.
 
Projekt Učme se přežít!  pro letošek končí, Liberecký kraj ve spolupráci a pod záštitou Ministerstva dopravy - oddělení BESIP ovšem nadále hledají prostředky pro pokračování kurzů i v roce 2013, neboť zájem o kurzy byl velký a na všechny zájemce se letos bohužel nedostalo.
 
 


nahoru