Kurzem Učme se přežít! prošlo celkem 650 motocyklistů

Po 27. 08. 2012

Šestý a tím i poslední letošní kurz bezpečné jízdy na motocyklu, který byl pořádaný Libereckým krajem pod názvem „Učme se přežít!“, je za námi. Děkujeme všem za účast a zájem nejen o rozvíjení vlastních jízdních schopností ale i o zvýšení bezpečnosti v silničním provozu.

Zájem o kurz překročil naše očekávání, stejně tak jako kladné ohlasy účastníků. Jedna z účastnic nám napsala:
 
"Dobrý den,
moc ráda bych vám poděkovala za včerejší akci. Opravdu skvělá organizace, vše proběhlo bez jediné chybičky. Maličká lež proběhla na začátku - při upozornění, že zase tolik se toho za den nenaučíme - pro mě, jako pro totálního nováčka na motorce, bylo informací, které mi hodně pomůžou, víc než dost :-)  
V autoškole člověk motorku nikdy nenaklopí, nezkusí si pořádně ani zabrzdit. Na úhybný manévr tam nemá cenu  ani pomyslet.... 
Mám řidičák malinko přes měsíc a najeto 3 000 kilometrů - a teprve při odjezdu ze včerejší akce jsem měla pocit, že když vidím zatáčku, tak se fakt nebojím. A nejen to - cestou domů jsem si ty zatáčky užívala :-) 
Největší díl zásluhy na tom mají instruktoři - v naší skupině C to byl hlavně David Pabiška, který měl super přístup a dokázal mě povzbudit, když něco prostě nešlo. Je mi jasný, že po jednom dni ze mě není super jezdec, ale jsem si jistější a hlavně vím, 
co trénovat. 
Asi vám takových emailů po každé akci musí chodit hodně, ale měla jsem potřebu vám poděkovat, bylo to super. 
 
Takže ještě jednou díky a ať se vám tyhle akce dál takhle daří. 
D.B."
 
Bohužel se nedostalo a nedostane na všechny zájemce. I nadále však budeme hledat možnosti jak uspořádat další kurzy tak, aby se staly nedílnou a pravidelnou součástí aktivit vedoucích ke zlepšení stavu na našich silnicích.
 
Projekt "Učme se přežít!" má za cíl zlepšovat dovednosti mladých a začínajících motocyklistů. Tento projekt byl zahájen dvěma výukovými dny v roce 2010 a byl spolufinancován z Fondu malých projektů v rámci programu Cíl3 Sasko - Česká republika. V roce 2011 byl ze stejného Fondu opět spolufinancován dvoudenní výcvik, který nesl název "Motocyklisté, učme se přežít!" a který k českým a německým účastníkům přizval i účastníky z Polska. Na konci roku 2011 se Liberecký kraj rozhodl uspořádat výhradně z vlastních zdrojů další 2 výcvikové dny, tentokrát již pouze za účasti motocyklistů z našeho regionu – akce byla nazvána „Učme se přežít III“.  V letošním roce pořádal Liberecký kraj pod názvem „Učme se přežít IV“ již 4. pokračování projektu, které zahrnovalo celkem 6 výukových dní na autodromu v Sosnové. Účast byla pokaždé zdarma a celkem bylo doposud v rámci celého projektu Učme se přežít! proškoleno 650 motocyklistů.
 
Oddělení BESIP Ministerstva dopravy, které projekt od počátku jeho existence podporuje svou záštitou, se rozhodlo do projektu vstoupit a uspořádat za své prostředky letošní sedmý termín pro celkem 70 účastníků – tento termín se uskuteční v neděli 02.09.2012, registrace do tohoto kurzu již možná není, neboť kurz je již plně obsazen. 
 
Ještě jednou děkujeme všem účastníkům za účast a všem partnerům za spolupráci.
 


nahoru