Pátý letošní kurz Učme se přežít! je za námi - zbývá ještě je jeden volný termín

Út 24. 07. 2012

Na autodromu v Sosnové u České Lípy proběhl v úterý 24.07.2012 již pátý z letos šesti plánovaných bezplatných kurzů bezpečné jízdy pro motocyklisty - Učme se přežít!

I přesto, že právě probíhá období dovolených a za takto příznivého počasí je pravděpodobně převážná většina motocyklistů na cestě za sluncem a mořem, jsme mohli dnes na autodromu v Sosnové u České Lípy přivítat 53 motocyklistů, kteří využili nabídku Libereckého kraje a zaregistrovali se do bezplatného kurzu bezpečné jízdy pro motocyklisty.

Liberecký kraj tak může s radostí oznámit, že letos bylo v rámci projektu Učme se přežít! proškoleno již na 300 motocyklistů a to máme ještě jeden termín k dobru!

Den na autodromu v Sosnové byl zahájen registrací účastníků, poté následovala krátká technická prohlídka strojů a kurz mohl být odstartován. Účastníci si vyzkoušeli důležité prvky ovládání motocyklu jako například výhybný manévr, brzdění v náklonu a v rovině a dozvěděli se užitečné informace jako například jak správně nastavit podvozek. Po celý den se střídala teorie s praxí a kdo měl na konci ještě čas a energii, si mohl projet celou trať a vyzkoušet si v simulovaném provozu, za stálého dozoru zkušených instruktorů, čerstvě nabyté zkušenosti.

Letos mají začínající motocyklisté možnost využít ještě jeden termín tohoto stále více mezi motocyklisty oblíbeného kurzu, a to 25. srpna 2012. Proto neváhejte a registrujte se na www.ucmeseprezit.cz. Účast je zdarma a přednost při registraci mají začínající motocyklisté z Libereckého kraje, který je nositelem již třetího ročníku tohoto v České Republice jedinečného projektu.

Kurzy jsou pořádány pod logem sociální kampaně Uber plyn!, která si vzala za cíl snížení počtu a následků dopravních nehod způsobených vlivem nepřiměřené rychlosti v Libereckém kraji. Liberecký kraj tuto kampaň převzal ze sousedního Německa, kde byla velice pozitivně vyhodnocena, o čemž svědčí i četná mezinárodní ocenění kampaně. Více informací o kampani na www.uberplyn.cz.nahoru