Tým silniční bezpečnosti Libereckého kraje se zúčastnil vzdělávacího semináře BESIP na autodromu v Sosnové

Po 02. 07. 2012

Krajské koordinační pracoviště BESIP Ministerstva dopravy ve spolupráci s Libereckým krajem a Akademií bezpečné jízdy pořádal v pátek 29. června 2012 seminář ke zvyšování prevence bezpečnosti silničního provozu.

Cílem semináře bylo seznámení účastníků se zásadami bezpečného chování v silničním provozu, aktuálními změnami v pravidlech provozu na pozemních komunikacích, zásadami bezpečné a defenzivní jízdy, využití reflexních doplňků a tématem bezpečné prázdniny.

Druhou částí semináře byly praktické jízdy na autodromu, kde si účastníci osvojili pod vedením odborných instruktorů Akademie bezpečné jízdy zásady bezpečné a defenzivní jízdy, řešení krizových situací a seznámili se s moderními systémy pasivní a aktivní bezpečnosti v automobilu.

Nabyté znalosti a zkušenosti budou členové Týmu silniční bezpečnosti Libereckého kraje dále předávat v rámci svých četných aktivit v oblasti prevence bezpečnosti silničního provozu.

Celá akce proběhla v rámci probíhající preventivní kampaně Libereckého kraje „Uber plyn!“ a přispěla ke zvýšení odborné kvalifikace členů Týmu silniční bezpečnosti.nahoru