Rozhlédne se za vás nově zebra?

Po 04. 10. 2021

Každoročně Tým silniční bezpečnosti s Policií ČR a dalšími partnery vyhlašuje výtvarnou a literární soutěž s dopravní tématikou. Soutěž je v tomto roce vyhlášena od začátku září do 22. října na téma bezpečného přecházení.

Výtvarná a literární soutěž tohoto roku je vyhlášena s podnázvem Zebra se za tebe nerozhlédne.

Jednou z nejčastějších a nejohroženějších skupin účastníků silničního provozu jsou chodci. Děti již od nejútlejšího věku se jako chodci pohybují v silničním provozu. Nejprve s rodiči v kočárku, následně se starším doprovodem za ruku a v pozdějším věku jsou chodci samostatně. A kdy jsou chodci nejčastěji ohroženi? Při přecházení. Ať na místech se zebrou či bez ní. Vždy je důležité se rozhlédnout, protože nikdo jiný to za nás neudělá. Ani ta zebra.


„Připomínat pravidla bezpečného přecházení je důležité nejen pro děti, ale také pro rodiče a prarodiče. Zapojit se mohou do soutěže ve čtyřech kategoriích děti tedy ze škol, ale případně i z domova,“ říká Markéta Novotná, metodik dopravní výchovy Týmu silniční bezpečnosti. Soutěžní díla je možné zasílat do 22. října 2021 dle kraje místa bydliště. Přehled kontaktních míst naleznete níže.


„Nechceme děti nijak svazovat a omezovat, proto zpracování může být libovolné,“ doplňuje Novotná. Využijte jakékoli výtvarné či literární prostředky a pomozte nám uklidit provoz na silnicích. Soutěžním dílem může být: kresba, malba, model, fotopříběh, vyprávění, báseň, ad.


Soutěž je vyhlášena v rámci oblíbeného projektu Markétina dopravní výchova. Tematicky navazuje na dlouholetý projekt Policie České republiky Zebra se za tebe nerozhlédne, který se stal součástí Markétiny dopravní výchovy.

Zadání soutěže je dostupné ZDE.


Celá zpráva ke stažení v DOC a PDF.
 


nahoru