Jedu poprvé v Libereckém kraji

Pá 28. 08. 2020

Mateřské školy v Libereckém kraji měli možnost v posledních prázdninových dnech navštívit dopolední program zaměřený na bezpečnost silničního provozu. Jednalo se o projekt Jedu poprvé, který byl realizován ve spolupráci s Týmem silniční bezpečnosti na dětském dopravním hřišti v Liberci a Jablonci nad Nisou.

Cílem programu bylo seznámit děti s pravidly silničního provozu, naučit je poznávat základní dopravní značky a vštípit jim zásady bezpečného chování na silnicích. Děti měly možnost se hravou formou seznámit se základy bezpečného poutání při cestování v automobilu. Dále se prostřednictvím různých aktivit seznámily s pravidly pro chodce, které aplikovaly při procházce po dopravním hřišti. V neposlední řadě si správně nasadily a připevnily přilby, aby si mohly vyzkoušet své dovednosti při jízdě zručnosti na kole.

„Program pro děti z mateřských škol musí být hravý, zábavný a různorodý. Děti neudrží pozornost déle než 5 minut a věci, které nevidí, si často neumí představit. Proto i tento program je sestaven hravě s velkým množstvím pomůcek a materiálů. Navíc je realizován v prostředí, které simuluje silniční provoz, ale je ovšem bezpečný,“ říká Markéta Novotná, metodik dopravní výchovy Týmu silniční bezpečnosti.

Projekt Jedu poprvé organizuje Autoklub České republiky po celé ČR. Na realizaci spolupracuje s Týmem silniční bezpečnosti, který se řadu let věnuje oblasti dopravní výchovy. Dětská dopravní hřiště byla programu městy Liberec a Jablonec nad Nisou bezplatně zapůjčena.


nahoru