Dny s dopravní výchovou ve školách a školkách

Proč se věnovat dopravní výchově dětí, je jasné. Na našich silnicích dochází k těžkým i smrtelným nehodám dětí, ať už jsou to chodci, cyklisté nebo pasažéři ve vozidle.

Projektem „Dny s dopravní výchovou“ reagujeme na nedostatek dopravně bezpečnostní výuky ve školách a školkách a snažíme se pomoci pedagogům toto téma lépe a efektivněji uchopit.

Máme se čím pochlubit. Ve školách a školkách jsme strávili již na 200 výukových dní, a proto opravdu víme, jak na to. Znalosti dětí následně ověřujeme a víme tak, že náš projekt funguje.

Pro skupiny předškolních dětí trvá náš program zhruba 2 hodiny. Během této doby děti prostřednictvím hry poznávají dopravní prostředí a účastníky silničního provozu a rovněž tak nebezpečí, která na ně číhají. Vše je připůsobeno vývojovému stupni dětí.

Pro školní skupiny na základních školách se náš program rozšiřuje o další prvky. Vždy zveme také záchranáře z Českého červeného kříže s tématem první pomoci. Program pro základní školy trvá zhruba 4 hodiny.

Více o programech pro školy a školky naleznete zde.

Za podporu projektu „Dny s dopravní výchovou“ děkujeme:

 Je to důležité, pojďte do toho s námi

Všichni máme svůj kousek odpovědnosti za bezpečnost svou i našich blízkých na silnicích. Podílet se na jejím zvýšení je snadnější, než se může zdát!

 Projekty, na kterých pracujeme

Z dopravní bezpečnosti vybíráme ta nejdůležitější témata. Naše projekty děláme tak, aby měly skutečný efekt. Aplikujeme ověřené a funkční postupy.

 Naše programy, které umíme opravdu dobře

Na řadu našich programů jsme skutečně pyšní a rádi je realizujeme i pro Vás.